v roku 2007

8-ročnej Júlii z Košíc, ktorá žije iba s matkou a ocitli sa v ťažkej finančnej situácii, sme prispeli 2.550 Sk na Školu v prírode a 5.000 Sk na nákup základných hygienických potrieb a potravín. Takisto sme jej darovali počítače v hodnote 2.472 Sk.

 

Iba 17-mesačnému Kimmovi zo Zvolena, ktorý sa narodil s vývojovými vadami obličiek, PEG, rázštepom podnebia a má zavedenú tracheostómiu, sme kúpili autosedačku za 3.450 Sk, aby mohol bezpečne cestovať do nemocnice.

 

14-ročnej Nikolke  z Kováčovej sme zaplatili časť 20-dňového rehabilitačného kurzu v hodnote 15.000 Sk kvôli potrebe intenzívnej stimulácie pri detskej mozgovej obrne.

 

4-ročnej Irenke a jej 6-ročnému nevlastnému bratovi Dávidovi, ktorí žijú v pestúnskej rodine sme pomohli darovaním nákupných poukážok v hodnote 5.000 Sk na nákup základných potrieb-šatstva, obuvi a hygienických potrieb.

 

4-ročnému Lucasovi z Bratislavy sme umožnili sa dlhodobo zúčastňovať hippoterapie, ktorá mu pomáha na ohybnosť chrbta a hypotoniu svalov, úhradou 6.300 Sk a zaplatili sme vyhotovenie jedného páru ortopedickej obuvi v hodnote 3.693,90 Sk.

 

8-ročnej Dominike  z Košíc trpiacej mnohonásobným postihnutím: hydrocefalus, syndróm pripútanej miechy, skolióza, strabizmus atď. sme aspoň trocha uľahčili každodenný život doplatkom na špeciálny kočiar v sume 29.063 Sk.

 

Dvadsaťjedenročnej Márii  z Bratislavy - veľmi ťažko sluchovo a zrakovo postihnutej sme pomohli žiť jej sen - tanec - príspevkom na kurzy a ušitie odevu v hodnote 10.370 Sk.

 

Matke dvojročných dvojičiek Timoteja a Alexa z Ľubiše, trpiacich detskou mozgovou obrnou, sme umožnili sprevádzať ich na liečebnom pobyte v Kováčovej, úhradou 18.760 Sk.

 

Deväťročnému autistovi Christiánovi a jeho desaťmesačnému bratovi z Topoľčian sme pomohli v ťažkej finančnej situácii sumou 5.000 Sk na nákup plienok, dojčenskej výživy, oblečenia, hračiek a vzdelávacích pomôcok.

 

Siedmim súrodencom z Košíc - Viktorovi, Michaelovi, Erikovi, Lucke, Filipovi, Laure a Jakubovi sme nakúpili školské potreby, ošatenie, stravu a obuv v hodnote 10.000 Sk.

 

4-ročnému Šimonoviz Košíc, ktorý je postihnutý autizmom, DMO a PMR sme uhradili doplatok 10.862 Sk na špeciálnu pomôcku - detský kočiar.

 

Deťom z Dubnice nad Váhom: 11-ročnej Dominike  trpiacej ťažkou detskou mozgovou obrnou a jej bratovi Denisovi so skoliózou sme príspevkom 11.373 Sk umožnili sa aj s rodinou zúčastniť rehabilitačného pobytu v Grécku.

 

13-ročnému Adamovi  z Bratislavy trpiacemu DMO, sme úhradou ústavnej starostlivosti, príplatku za stravu ZS a príplatku na ubytovanie ZS v hodnote 9114,- Sk umožnili, aby sa mohol liečenia zúčastniť v maminom doprovode. Takisto sme mu darovali počítač hodnote 2.472 Sk.

 

16-ročnému Patrikovi  z Levoče, ktorý je pripútaný na lôžko a v súčasnosti aj napojený na umelú pľúcnu ventiláciu, sme prispeli 20.000 Sk na notebook, ktorý je pre tohto mimoriadne inteligentného a životaschopného chlapca jediným spojením so svetom.

 

8-ročnej Márii z Duloviec a jej súrodencom - o 3 roky mladšiemu Ladislavovi a 3-ročnému Patrikovi sme pomohli v hmotnej núdzi príspevkom 10.000 Sk na potraviny, ošatenie, hygienické a školské potreby.

 

7-ročnému Matejovi  z Pruského so zriedkavou a neliečiteľnou diagnózou mukopolysacharidóza sme zaplatením 3.780 Sk umožnili pobyt so stravou v doprovode matky na liečení v Čilistove.

 

17-ročnému Martinovi z Dechtíc s diagnózou DMO snáď pomôžeme príspevkom na pohonné hmoty v sume 10.000 Sk na dochádzanie do školy prekonať svoj handicap a zaradiť sa v budúcnosti ako plnohodnotný člen do spoločnosti.

 

3-ročnému Andrejkovi z Veľopolia trpiacemu DMO sme pomohli tým, že sme uhradili 3.200 Sk za stravu sprievodcu dieťaťa počas pobytu v Liečebnom ústave Čilistov.

 

15-ročnému Štefanovi zo Šiah, ktorý má po prekonaní DMO narušenú motoriku rúk a prstov, sme zakúpili digitálny tablet v hodnote 3.540 Sk na zjednodušenie obstarávania poznámok z vyučovania.

 

6-ročnému Lukáškovi z Čakľova trpiacemu meningoencefalitídou a ťažkou psychomotorickou retardáciou sme prispeli nákupnými poukážkami v hodnote 5.000 Sk na nákup základných potrieb-šatstva, obuvi a hygienických potrieb.

 

17-ročnému Máriovi z Nových Zámkov trpiacemu DMO a kongenitálnoumyopathiou sme zakúpili potrebné vitamíny v hodnote 4.193 Sk.

 

6-ročnej Romanke  zo Spišskej Novej Vsi s ochorením DMO sme prispeli sumou 5.654 Sk na doplnky ku kočíku, ktorý potrebuje kvôli svojej imobilite.