v roku 2012

Konkrétna pomoc Nadácie Pomoc deťom v ohrození počas roka 2012:

 

Pani z Košíc, matke troch detí, sme schválili 100 eur na cestu do nemocnice so synom, ktorého čakala operácia srdca.

 

16-ročnému športovo nadanému Adamkovi z Bratislavy sme prispeli čiastkou 233 eur na liečenie v centre ADELI.

 

1,5-ročnej Viktorke z Malej Hradnej sme poslali 200 eur ako príspevok na liečenie v centre Renona Šúrovce.

 

10-ročná dcérka pani z Uhorského utrpela ťažký úraz oka zapríčinený spolužiakom. Na cesty do nemocnice, lieky a hygienické potreby sme jej prispeli 300 eurami.

 

Matúšovi z Banskej Bystrice sme zaplatili rehabilitačné masáže na jeden mesiac v sume 200 eur.

 

Mamičke 12-ročnej Katky  z Čierneho Balogu pomohlo 300 eur z našej nadácie na úpravu terénu a vybudovanie chodníka, keďže dcérka má veľmi ťažké zdravotné postihnutie a nie je sama mobilná.

 

Pani z Čakľova sme zaslali pre 10-ročného syna Lukáša so ZŤP detskú kozmetiku.

 

2-ročnej Viktorke  z Pruského, ktorá je z trojičiek, sme uhradili 280 eur na potrebné liečenie - doprava + doprovod mamičky.

 

13-ročnému Jurajovi z Vranova nad Topľou sme poslali 170 eur, ktoré použil ako príspevok na chrbtovú opierku do vozíka a opierky na fixovanie hlavy, keďže už päť rokov je na vozíku vzhľadom na jeho diagnózu svalová dystrofia.

 

Pani  z Čakľova sme poslali pre dcérku a pani Farkašovej z Komjatíc pre syna Ľuboška detskú kozmetiku.

 

2,5-ročnému Tiborkovi zo Žiliny sme uhradili liečenie v centre Orema Banská Bystrica v sume 470 eur.

 

Pani z Michala nad Žitavou sme poslali pre jej 3 deti, z toho dve ZŤP, 150 eur na základné životné výdavky.

 

5-ročnému Tomáškovi z Konskej, Rajecké Teplice sme poslali 100 eur ako príspevok na liečebnú procedúru.

 

8-ročnému Máriovi zo Žiliny sme uhradili liečenie v Dunajskej Lužnej v hodnote 150 eur.

 

Dominike, ktorá je v pestúnskej starostlivosti vo Veľkom Kýre sme zakúpili hračky podporujúce motoriku a jej ďalší vývin.

 

Jánovi zo Stankovian sme poslali 200 eur na liečebný pobyt v kúpeľoch.

 

Mame 7-ročného Adamka a 3,5-ročného Matúška z Hornej Ždaňe sme zaslali 100 eur na naftu na prepravu na rehabilitácie a do škôlky.

 

9-ročnému Denisovi z Liptovskej Lúžnej sme prispeli 120 eur na júnové liečenie v Dunajskej Lužnej.

 

Pani  z Prievidze a jej 6 deťom sme zaslali 50 eur na nákup základných potravín.

 

Lenke z Hliníka nad Hronom a jej dvom dcérkam sme uhradili nájomné 260 eur a priniesli zbierku ošatenia, obuvi, potravín a detskej kozmetiky.

 

Milanovi a jeho adoptívnym detičkám sme do Šaľa priniesli veľkú zbierku šatstva, obuvi, potravín, detskej kozmetiky a hračiek.

 

3-ročnej Miriame z Rajeckých Teplíc sme schválili 100 eur ako príspevok na rehabilitačný pobyt v Soproni.

 

14-ročnému Petrovi z Veľkého Kamenca sme poslali príspevok  100 eur na liečenie v centre Adeli Piešťany.

 

Rodine zo Slovenskej Vsi, ktorá má tri deti, sme zaslali 60 eur na benzín na prepravu do nemocnice v Kežmarku, kde musia chodiť každý deň na infúzie.

 

2,5-ročnému Markovi z Petrovej Vsi sme zaplatili liečebný pobyt v Dunajskej Lužnej v sume 250 eur.

 

Timotejovi z Bukoviec sme zaplatili procedúry v hyperbarickej komore v sume 100 eur.

 

Rodine z Kremnice so 4 deťmi sme uhradili nájomné v sume 300 eur.

 

Onkologicky chorej študentke Soni z Košíc sme poslali 200 eur na pokrytie časti zvýšených nákladov súvisiacich s jej chorobotu - prenájom bytu v mieste liečby v Prahe, pobyt v nemocnici, prevozy sanitkou, lieky, doplnky stravy, vitamíny.

 

3 deťom z Košíc sme zaslali 50 eur na kúpu základných potravín.

 

8-ročnej Lydke z Oščadnice sme zaplatili hipoterapiu na jednu sezónu v sume 150 eur.

 

6-ročnej Viktorke z Banskej Bystrice, ktorá je po operácii nožičiek sme zaplatili masáže za 50 eur, ktoré potrebuje dennodenne.

 

Alžbete z Rožňavy sme uhradili 73 eur doplatok zdravotníckej pomôcky pre jej 15-ročnú dcérku.

 

Rodine z Ľubochne sme poslali 100 eur pre 11-ročného syna na hyperbarickú komoru.

 

Márii z Mojzesova sme poslali 200 eur pre jej 4 deti Patrika, Erika, Sandru a Marušku, ktoré použijú na nákup základných potravín a hygienických a školských potrieb. Zároveň sme ich navštívili so štábom Televízie Markíza a pre reláciu Reflex sme o ich životnom príbehu natočili reportáž.

 

Ľubke z Banskej Bystrice sme poslali 100 eur na kúpu fusaku na zimu do jej kočíka.

 

Anne  sme uhradili 50 eur na pobyt v soľnej jaskyni pre jej dcérku s Downovým syndrómom.

 

Alžbetke sme poslali 100 eur na časť výdavkov spojených s liečením a hipoterapiou.

 

Christianovi sme pomohli kúpiť ortopedickú obuv v sume 68,39 eur.

 

7-ročnému Vladkovi zo Šale sme prispeli 150 eurami na náročnú liečbu akútnej lymfatickej leukémie.

 

V Bratislave nás navštívil pán Milan zo Šale, ktorému sme odovzdali hifi súpravu, oblečenie, obuv, ako aj ďalšie hmotné dary pre jeho detičky.

 

4-ročnej Yasmínke zo Senice, postihnutej detskou mozgovou obrnou, sme poslali príspevok 100 eur na potrebné liečenie v Soproni.

 

V máji 2012 postihol Marcela z Dubnice nad Váhom tumor na mozgu, z ktorého sa musí intenzívne liečiť. Vzhľadom na zvýšené výdavky tejto rodiny, kde žiaľ obaja rodičia sú nezamestnaní, sme im prispeli 100 eurami na benzín do auta, keďže musia absolvovať časté cesty do nemocnice.

 

13-mesačnej Johannke z Nového Mesta nad Váhom, ktorá má diagnózu Downov syndróm, sme zaplatili hipoterapiu v sume 50 eur.

 

3-ročnému Samkovi z Nového Mesta nad Váhom, ktorý má kvôli nálezu na mozgu postihnutú pravú polovicu tela, sme zaplatili stravu v hodnote 80 eur počas liečenia v Dunajskej Lužnej.

 

Lenke z Dolného Kubína, sme prispeli 100 eur na nákup polohovacieho zariadenia, ktoré potrebuje vzhľadom na svoje ochorenie - detská mozgová obrna.

 

V Hliníku nad Hronom sme navštívili 5-člennú rodinu, ktorá sa stará o dve zdravé deti a postihnutého syna Jurka. Odovzdali sme jej potravinový dar, ako aj ošatenie.

 

Študentovi Spojenej školy internátnej v Levoči Erikovi sme zaplatili 120 eur, vďaka ktorým bude dva mesiace dostávať na internáte 5x denne stravu a počas víkendov bude môcť cestovať za rodinou domov.

 

V Močenku sme navštívili pani Marcelu a jej ťažko chorú dcéru Marcelu a syna Christofera. V ich neutešenej životnej situácii ich potešil 300 eur dar na zaplatenie nájomného, ako aj ošatenie a ďalšie potrebné veci do domácnosti.

 

Ťažko postihnutému Milošovi zo Šenkvíc, zberateľovi kľúčeniek sme iste urobili radosť so zbierkou kľúčeniek, aby sa priblížil svojmu snu a dostal sa do Guinessovej knihy rekordov. 

 

Nicolasovi zo Šale sme opäť pomohli aj v tomto roku, príspevkom 50 eur na základné životné potreby.

 

Pavlovi  z Preseľian, ktorému pri autonehode vo februári 2012 umrela manžela a syn zostal ťažko postihnutý a ktorý sa stará aj o ďalšie tri nezaopatrené deti, sme schválili príspevok vo výške 250 eur.

 

Pani  z Čadce, ktorá má dve malé deti, sme zaslali príspevok na pomoc v núdzi v hodnote 100 eur.

 

Mame 4-ročného Lukáša z Plešivca, ktorý trpí autizmom a detskou mozgovou obrnou sme prispeli 50 eurami na nákup základných životných potrieb.

 

Talentovanému plavcovi Adamovi  z Bratislavy sme sprostredkovi nakrútenie reportáže Reflexu pre TV Markíza, aby jeho príbeh oslovil aj prípadného sponzora, keďže v roku 2013 sa chystá na preteky do Portorica.

 

Spolu so štábom TV Markíza sme navštívili aj rodinu Anky a najmä jej dve ZŤP dcérky dvojičky. Keďže aj syn Samko sa borí so zdravotnými problémami, poslali sme im v tomto roku už aj druhý príspevok, opäť vo výške 150 eur.

 

Sumou 50 eur sme prispeli 2,5-ročnej Martinke z Tvarožnej, ktorá trpí cystickou fibrózou na potrebné lieky a vitamíny.

 

16-ročnej Veronike z Čadce sme zaslali príspevok 200 eur ako časť doplatku na chodítko, keďže má detskú mozgovú obrnu a nechodí.

 

Andrejke z Krásna nad Kysucou sme pomohli 100 eur, ktoré sa jej iste zídu na nový kočík, keďže takisto má ochorenie DMO.

 

3-ročnej Bianke z Veľkej Lomnice pomohlo 100 eur od nás na vitamíny a lieky, ktoré jej pomáhajú zvládať cystickú fibrózu.

 

V decembri pred Vianocami sme osobne navštívili dve rodinky v Čiernom Baloghu - Ivetku s dcérou Katkou, ktorej sme už v minulosti pomáhali a odovzdali sme jej vecný dar. Zároveň nás upozornila na svoju susedu Janku, ktorá má spolu s manželom 7 detí a žijú v neľahkej situácii najmä aj preto, že dve najmladšie detičky trpia vážnymi ochoreniami - malý Paľko má hydrocefalus a doslova bojuje o život. Pani sme doniesli veľkú zbierku oblečenia, obuvi, ako aj hračky a sladkosti pre deti, takisto sme im však prispeli 600 eurami najmä na nákup dreva na zimu, ktorá je v ich bydlisku naozaj tvrdá.

 

Rodinke z Mojmíroviec sme pomohli v ťažkej životnej situácii (má 4 deti a keď jej zistili rakovinu, opustil ju manžel), keď je na invalidnom dôchodku príspevkom 100 eur a vianočným darčekom.

 

11-ročnému Andrejovi z Podvažia s diagnózou DMO sme zaplatili liečenie v hodnote 200 eur.

 

13-ročnej dcérke z Čadce sme prispeli 100 eur na doplatok na hipoterapiu, ktorú nutne potrebuje vzhľadom na svoje ochorenie DMO.

 

Pánovi z Dunajskej Stredy a jeho 4 deťom sme spolu so spoločnosťou Cinemax a Incheba prichystali bohatú vianočnú nádielku plnú oblečenia, hračiek a filmových noviniek.