v roku 2012

Konkrétna pomoc Nadácie Pomoc deťom v ohrození počas roka 2012:

 

Pani Lapošovej z Košíc, matke troch detí, sme schválili 100 eur na cestu do nemocnice so synom, ktorého čakala operácia srdca.

 

16-ročnému športovo nadanému Adamkovi Riečičiarovi z Bratislavy sme prispeli čiastkou 233 eur na liečenie v centre ADELI.

 

1,5-ročnej Viktorke Varhaníkovej z Malej Hradnej sme poslali 200 eur ako príspevok na liečenie v centre Renona Šúrovce.

 

10-ročná dcérka pani Kaločaiovej z Uhorského utrpela ťažký úraz oka zapríčinený spolužiakom. Na cesty do nemocnice, lieky a hygienické potreby sme jej prispeli 300 eurami.

 

Matúšovi Chamulovi z Banskej Bystrice sme zaplatili rehabilitačné masáže na jeden mesiac v sume 200 eur.

 

Mamičke 12-ročnej Katky Burianekovej z Čierneho Balogu pomohlo 300 eur z našej nadácie na úpravu terénu a vybudovanie chodníka, keďže dcérka má veľmi ťažké zdravotné postihnutie a nie je sama mobilná.

 

Pani Kotľarovej z Čakľova sme zaslali pre 10-ročného syna Lukáša so ZŤP detskú kozmetiku.

 

2-ročnej Viktorke Backovej z Pruského, ktorá je z trojičiek, sme uhradili 280 eur na potrebné liečenie - doprava + doprovod mamičky.

 

13-ročnému Jurajovi Vasiľovi z Vranova nad Topľou sme poslali 170 eur, ktoré použil ako príspevok na chrbtovú opierku do vozíka a opierky na fixovanie hlavy, keďže už päť rokov je na vozíku vzhľadom na jeho diagnózu svalová dystrofia.

 

Pani Ovšákovej z Čakľova sme poslali pre dcérku a pani Farkašovej z Komjatíc pre syna Ľuboška detskú kozmetiku.

 

2,5-ročnému Tiborkovi Dundekovi zo Žiliny sme uhradili liečenie v centre Orema Banská Bystrica v sume 470 eur.

 

Pani Drahošovej z Michala nad Žitavou sme poslali pre jej 3 deti, z toho dve ZŤP, 150 eur na základné životné výdavky.

 

5-ročnému Tomáškovi Jánošíkovi z Konskej, Rajecké Teplice sme poslali 100 eur ako príspevok na liečebnú procedúru.

 

8-ročnému Máriovi Lednickému zo Žiliny sme uhradili liečenie v Dunajskej Lužnej v hodnote 150 eur.

 

Dominike Kučerkovej, ktorá je v pestúnskej starostlivosti vo Veľkom Kýre sme zakúpili hračky podporujúce motoriku a jej ďalší vývin.

 

Jánovi Vojtečkovi zo Stankovian sme poslali 200 eur na liečebný pobyt v kúpeľoch.

 

Mame 7-ročného Adamka a 3,5-ročného Matúška Dolnického z Hornej Ždaňe sme zaslali 100 eur na naftu na prepravu na rehabilitácie a do škôlky.

 

9-ročnému Denisovi Targošovi z Liptovskej Lúžnej sme prispeli 120 eur na júnové liečenie v Dunajskej Lužnej.

 

Pani Lisyovej z Prievidze a jej 6 deťom sme zaslali 50 eur na nákup základných potravín.

 

Lenke Gašparovej z Hliníka nad Hronom a jej dvom dcérkam sme uhradili nájomné 260 eur a priniesli zbierku ošatenia, obuvi, potravín a detskej kozmetiky.

 

Milanovi Danielovi z OZ Minibodka a jeho adoptívnym detičkám sme do Šaľa priniesli veľkú zbierku šatstva, obuvi, potravín, detskej kozmetiky a hračiek.

 

3-ročnej Miriame Donovalovej z Rajeckých Teplíc sme schválili 100 eur ako príspevok na rehabilitačný pobyt v Soproni.

 

14-ročnému Petrovi Szalontaiovi z Veľkého Kamenca sme poslali príspevok  100 eur na liečenie v centre Adeli Piešťany.

 

Rodine Dunkovej zo Slovenskej Vsi, ktorá má tri deti, sme zaslali 60 eur na benzín na prepravu do nemocnice v Kežmarku, kde musia chodiť každý deň na infúzie.

 

2,5-ročnému Markovi Hejdovi z Petrovej Vsi sme zaplatili liečebný pobyt v Dunajskej Lužnej v sume 250 eur.

 

Timotejovi Brinckovi z Bukoviec sme zaplatili procedúry v hyperbarickej komore v sume 100 eur.

 

Rodine Dunkovej z Kremnice so 4 deťmi sme uhradili nájomné v sume 300 eur.

 

Onkologicky chorej študentke Soni Vojtekovej z Košíc sme poslali 200 eur na pokrytie časti zvýšených nákladov súvisiacich s jej chorobotu - prenájom bytu v mieste liečby v Prahe, pobyt v nemocnici, prevozy sanitkou, lieky, doplnky stravy, vitamíny.

 

3 deťom Jonášovým z Košíc sme zaslali 50 eur na kúpu základných potravín.

 

8-ročnej Lydke Kubjatkovej z Oščadnice sme zaplatili hipoterapiu na jednu sezónu v sume 150 eur.

 

6-ročnej Viktorke Vigašovej z Banskej Bystrice, ktorá je po operácii nožičiek sme zaplatili masáže za 50 eur, ktoré potrebuje dennodenne.

 

Alžbete Šimonovej z Rožňavy sme uhradili 73 eur doplatok zdravotníckej pomôcky pre jej 15-ročnú dcérku.

 

Rodine Roštekovej z Ľubochne sme poslali 100 eur pre 11-ročného syna na hyperbarickú komoru.

 

Márii Húdikovej z Mojzesova sme poslali 200 eur pre jej 4 deti Patrika, Erika, Sandru a Marušku, ktoré použijú na nákup základných potravín a hygienických a školských potrieb. Zároveň sme ich navštívili so štábom Televízie Markíza a pre reláciu Reflex sme o ich životnom príbehu natočili reportáž.

 

Ľubke Pliešovskej z Banskej Bystrice sme poslali 100 eur na kúpu fusaku na zimu do jej kočíka.

 

Anne Kupčovej sme uhradili 50 eur na pobyt v soľnej jaskyni pre jej dcérku s Downovým syndrómom.

 

Alžbetke Slovenskej sme poslali 100 eur na časť výdavkov spojených s liečením a hipoterapiou.

 

Christianovi Kunovskému sme pomohli kúpiť ortopedickú obuv v sume 68,39 eur.

 

7-ročnému Vladkovi Lazebníkovi zo Šale sme prispeli 150 eurami na náročnú liečbu akútnej lymfatickej leukémie.

 

V Bratislave nás navštívil pán Milan Daniel zo Šale - www.minibodka.sk - ktorému sme odovzdali hifi súpravu, oblečenie, obuv, ako aj ďalšie hmotné dary pre jeho detičky.

 

4-ročnej Yasmínke Mkades zo Senice, postihnutej detskou mozgovou obrnou, sme poslali príspevok 100 eur na potrebné liečenie v Soproni.

 

V máji 2012 postihol Marcela Václavka z Dubnice nad Váhom tumor na mozgu, z ktorého sa musí intenzívne liečiť. Vzhľadom na zvýšené výdavky tejto rodiny, kde žiaľ obaja rodičia sú nezamestnaní, sme im prispeli 100 eurami na benzín do auta, keďže musia absolvovať časté cesty do nemocnice.

 

13-mesačnej Johannke Eriksson z Nového Mesta nad Váhom, ktorá má diagnózu Downov syndróm, sme zaplatili hipoterapiu v sume 50 eur.

 

3-ročnému Samkovi Sládekovi z Nového Mesta nad Váhom, ktorý má kvôli nálezu na mozgu postihnutú pravú polovicu tela, sme zaplatili stravu v hodnote 80 eur počas liečenia v Dunajskej Lužnej.

 

Lenke Laukovej z Dolného Kubína, sme prispeli 100 eur na nákup polohovacieho zariadenia, ktoré potrebuje vzhľadom na svoje ochorenie - detská mozgová obrna.

 

V Hliníku nad Hronom sme navštívili 5-člennú rodinu Doroty Šarkoziovej, ktorá sa spolu s manželom stará o dve zdravé deti a postihnutého syna Jurka. Odovzdali sme jej potravinový dar, ako aj ošatenie.

 

Študentovi Spojenej školy internátnej v Levoči Erikovi Urbanovi sme zaplatili 120 eur, vďaka ktorým bude dva mesiace dostávať na internáte 5x denne stravu a počas víkendov bude môcť cestovať za rodinou domov.

 

V Močenku sme navštívili pani Marcelu Lovászovú a jej ťažko chorú dcéru Marcelu a syna Christofera. V ich neutešenej životnej situácii ich potešil 300 eur dar na zaplatenie nájomného, ako aj ošatenie a ďalšie potrebné veci do domácnosti.

 

Ťažko postihnutému Milošovi Bittnerovi zo Šenkvíc, zberateľovi kľúčeniek sme iste urobili radosť so zbierkou kľúčeniek, aby sa priblížil svojmu snu a dostal sa do Guinessovej knihy rekordov. 

 

Nicolasovi Meszarosovi zo Šale sme opäť pomohli aj v tomto roku, príspevkom 50 eur na základné životné potreby.

 

Pavlovi Režovi z Preseľian, ktorému pri autonehode vo februári 2012 umrela manžela a syn zostal ťažko postihnutý a ktorý sa stará aj o ďalšie tri nezaopatrené deti, sme schválili príspevok vo výške 250 eur.

 

Pani Andočovej z Čadce, ktorá má dve malé deti, sme zaslali príspevok na pomoc v núdzi v hodnote 100 eur.

 

Mame 4-ročného Lukáša Ďurinu z Plešivca, ktorý trpí autizmom a detskou mozgovou obrnou sme prispeli 50 eurami na nákup základných životných potrieb.

 

Talentovanému plavcovi Adamovi Riečičiarovi z Bratislavy sme sprostredkovi nakrútenie reportáže Reflexu pre TV Markíza, aby jeho príbeh oslovil aj prípadného sponzora, keďže v roku 2013 sa chystá na preteky do Portorica.

 

Spolu so štábom TV Markíza sme navštívili aj rodinu Anky Drahošovej a najmä jej dve ZŤP dcérky dvojičky. Keďže aj syn Samko sa borí so zdravotnými problémami, poslali sme im v tomto roku už aj druhý príspevok, opäť vo výške 150 eur.

 

Sumou 50 eur sme prispeli 2,5-ročnej Martinke Novibiliskej z Tvarožnej, ktorá trpí cystickou fibrózou na potrebné lieky a vitamíny.

 

16-ročnej Veronike Štrbovej z Čadce sme zaslali príspevok 200 eur ako časť doplatku na chodítko, keďže má detskú mozgovú obrnu a nechodí.

 

Andrejke Šutej z Krásna nad Kysucou sme pomohli 100 eur, ktoré sa jej iste zídu na nový kočík, keďže takisto má ochorenie DMO.

 

3-ročnej Bianke Kellnerovej z Veľkej Lomnice pomohlo 100 eur od nás na vitamíny a lieky, ktoré jej pomáhajú zvládať cystickú fibrózu.

 

V decembri pred Vianocami sme osobne navštívili dve rodinky v Čiernom Baloghu - Ivetku Burianekovú s dcérou Katkou, ktorej sme už v minulosti pomáhali a odovzdali sme jej vecný dar. Zároveň nás upozornila na svoju susedu Janku Kupcovú, ktorá má spolu s manželom 7 detí a žijú v neľahkej situácii najmä aj preto, že dve najmladšie detičky trpia vážnymi ochoreniami - malý Paľko má hydrocefalus a doslova bojuje o život. Pani Kupcovej sme doniesli veľkú zbierku oblečenia, obuvi, ako aj hračky a sladkosti pre deti, takisto sme im však prispeli 600 eurami najmä na nákup dreva na zimu, ktorá je v ich bydlisku naozaj tvrdá.

 

Rodinke pani Koščákovej z Mojmíroviec sme pomohli v ťažkej životnej situácii (má 4 deti a keď jej zistili rakovinu, opustil ju manžel), keď je na invalidnom dôchodku príspevkom 100 eur a vianočným darčekom.

 

11-ročnému Andrejovi Biernatovi z Podvažia s diagnózou DMO sme zaplatili liečenie v hodnote 200 eur.

 

13-ročnej dcérke pani Bednárikovej z Čadce sme prispeli 100 eur na doplatok na hipoterapiu, ktorú nutne potrebuje vzhľadom na svoje ochorenie DMO.

 

Pánovi Meszárošovi z Dunajskej Stredy a jeho 4 deťom sme spolu so spoločnosťou Cinemax a Incheba prichystali bohatú vianočnú nádielku plnú oblečenia, hračiek a filmových noviniek.